Հայկ Մարգարյանը նշանակվել է ՆՁԱԿ ՊՈԱԿ-ի տնօրեն
2021թ.-ի Մարտի 12-ին ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը այցելեցին «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ներկայացնելու հայկական սփյուռքի նորանշանակ տնօրեն Հայկ Մարգարյանին, ով «իԳործ» 2020-ի շրջանակներում, ութ ամիս աշխատել է Էկոնոմիկայի նախարարությունում:
Հայկը ոգևորված և վստահ է այս նոր ճանապարհորդության մեջ և ասաց. «Այս պահը շատ հուզիչ է ինձ համար, որովհետև ես միշտ գիտեի, որ սփյուռքի մեր հայրենակիցները օդի ու ջրի պես անհրաժեշտ են Հայաստանին: «իԳործ» ծրագիրն անգնահատելի դեր է խաղում այս համատեքստում:
Հայկը հնարավորություն կունենա իր ներդրումն ունենալ կենտրոնի ծրագրերի և քաղաքականության բարելավման ու զարգացման գործում

12 Марта, 2021 года, министр Экономики Ваан Керобян и главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян посетили «Национальный центр инноваций и предпринимательства», чтобы представить новоназначенного директора Айка Маргаряна, специалиста по армянской диаспоре, который работал в министерстве Экономики в течение восьми месяцев в рамках программы «иГорц» 2020.
Айк взволнован и уверен в этом новом путешествии и сказал: «этот момент очень волнующий для меня, потому что я всегда знал, что наши соотечествинники из диаспоры, как воздух и вода, необходимы Армении. Программа «иГорц» играет неоценимую роль в этом контексте».