DigiWeek 21- գիտության և կայուն զարգացման գագաթնաժողով
2021 թվականի նոյեմբերի 1-ին ՆՁԱԿ-ի նորարարությունների գծով խորհրդական Վարդան Գևորգյանը մասնակցեց DigiWeek21-ի գիտության և կայուն զարգացման գագաթնաժողովին, որը կազմակերպել էր բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարարությունը և առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UATE):
Digiweek-ը Հայաստանի խոշորագույն տեխնոլոգիական միջոցառումն է, որը նվիրված է Հայաստանում բարձր տեխնոլոգիաների աճող արդյունաբերությանը՝ մեկշաբաթյա միջոցառումների շարքով: Այս տարի Digitec — ը կոչվում է «բարգավաճում աշխարհում Covid-ից հետո», և մենք ներգրավում ենք ամենահեռատես և հաջողակ տեխնոլոգիապես զարգացած ու մտքի թռիչք ունեցող անձանց, քննարկելու, թե ինչպես կարող ենք պանդեմիայի հետ կապված խնդիրներին  լուծումներ տալ», — հայտարարել է UATE-ի գործադիր տնօրեն պրն. Կասարջյանը:
Երեք թեմատիկ միջոցառումներ DigiWeek21-ը, գիտության և կայուն զարգացման գագաթնաժողովը, արհեստական ինտելեկտի գագաթնաժողովը և վենչուրային գագաթնաժողովը, միավորում են այդ ոլորտների ամենահայտնի փորձագետներից մի քանիսին՝ հանդիպելու գործող և սկսնակ ձեռներեցներին: Վարդան Գևորգյանը քննարկեց գիտության կարևորագույն դերը, նորագույն գիտատեխնիկական նորարարության և Հայաստանի տնտեսության համար կայուն տեխնոլոգիաների տեսլականը:
Նա նաև կարևորեց նորարարական տեխնոլոգիաների օգտագործումը և ներկայացրեց ՆՁԱԿ-ի տեխնոլոգիաների փոխանցման գրասենյակը նորարարության և ձեռներեցության վերաբերյալ բանավեճի ժամանակ։

DigiWeek 21 - Саммит по науке и устойчивому развитию
1 ноября 2021 года советник по инновациям НЦИП Вардан Геворкян принял участие в саммите DigiWeek21 по науке и устойчивому развитию, организованном министерством индустрии высоких технологий и союзом предприятий передовых технологий (UATE).
Digiweek - крупнейшее технологическое мероприятие Армении, посвященное растущей индустрии высоких технологий в Армении, с недельной серией мероприятий. "В этом году Digitec называется «"Процветание в мире после Covid",»и мы собираем самых дальновидных и успешных технологических умов, чтобы обсудить, как мы можем превратить проблемы, связанные с пандемией, в возможности завтрашнего дня"», - заявил исполнительный директор UATE, г-н Кассарджян.
Три тематических мероприятия DigiWeek21, Саммит по науке и устойчивому развитию, Саммит по искусственному интеллекту и Венчурный саммит, объединяют некоторых из самых известных экспертов в этих областях, чтобы встретиться с действующими и начинающими предпринимателями. Вардан Геворкян обсудил важнейшую роль науки, новейшие научно-технические инновации и видение устойчивых технологий для экономики Армении.
Он отметил важность использования инновационных технологий и представил Офис по передаче технологий НЦИП во время дискуссии по инновациям и предпринимательству.