AICA-ի 12-րդ փիթչինգ- նիստաշրջանը
2022 թվականի մարտի 19-ին ՆՁԱԿ-ը պատիվ է ունեցել մասնակցելու AICA -ի 12-րդ փիթչինգ-նստաշրջանին, որտեղ թեկնածուները, ովքեր ընդգրկված են կարճ ցուցակում, պոտենցիալ ներդրողներին են ներկայացրել իրենց նորարարական ընկերությունները զարգացման վաղ փուլից սկսած: Հայաստանի հրեշտակ ներդրողների ակումբը (AICA) ստեղծվել և կառավարվում է բացառապես գործարքներ փնտրելու և կապեր հաստատելու համար ՝ որպես գրանցված կամավոր ասոցիացիա ։
ՆՁԱԿ-ի տնօրեն Հայկ Մարգարյանը տպավորված էր բացառիկ որակի շնորհանդեսներով և ստարտափների գաղափարներով:

12-я питчинговая сессия AICA
19 марта 2022 года НЦИП имела честь принять участие в 12-й питчинг-сессии AICA, AICA на которой кандидаты, включенные в короткий лист, представили потенциальным инвесторам свои инновационные компании и компании на ранней стадии развития. Клуб Ангелов-инвесторов Армении (AICA) организован и управляется исключительно для поиска сделок и налаживания связей в качестве зарегистрированной добровольной ассоциации. ։
Директор НЦИП г-н Айк Маргарян был впечатлен презентациями исключительного качества и идеями стартапов.