Այցելություն AUA EPIC
2021 թվականի դեկտեմբերի 16-ին ՆՁԱԿ-ի անդամները հրավիրվել էին AUA ինկուբատոր հանդիպմանը կամպուսի (EPIC) տարածքում, որն օգնում է ձեռնարկատերերին իրենց բիզնեսը հաջողության հասնելու գաղափարից առաջ տանել։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև՝ EPIC-ի տնօրեն Մայքլ Քուշաքջյանը, նրա օգնական պրն. Նժդեհ Հովհաննիսյանը և օպերացիոն մենեջեր Միսսիսիին: Աննա Խաչատրյանը ներկայացրել է EPIC-ի էկոհամակարգը, որը գործարարներին տրամադրում է մենթորների և խորհրդատուների ցանց, առաջնակարգ հարմարություններ, ծրագրեր, միջոցառումներ և համատեղ աշխատանքի տարածք:
EPIC ստարտափ ինկուբատորը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի կամպուսի տարածքում օգնում է ՀԱՀ ուսանողներին, շրջանավարտներին և այլ ձեռնարկատերերին իրենց ձեռնարկություններն առաջ տանել հաջողության գաղափարից ։ Շնորհիվ համալսարանների և ցանցի շրջանավարտների հետ իր կերտած լավ հարաբերությունների, որն ունի ավելի քան 4000 մարդ ամբողջ աշխարհում, EPIC-ը ծառայում է որպես միջկարգապահական կենտրոն, որտեղ կան գաղափարներ, մարդիկ և հնարավորություններ:

Посещение в AUA EPIC
16 декабря 2021 года члены НЦИП были приглашены в инкубатор AUA на территории кампуса (EPIC), который помогает предпринимателям продвигать свои предприятия от идеи к успеху. Директор EPIC-а г-н Майкл Кушакджян и его помощник г-н Нжде Ованесян вместе с операционным менеджером мисс. Анна Хачатрян представляли экосистему EPIC, которая предоставляет предпринимателям сеть наставников и консультантов, первоклассные удобства, программы, мероприятия и пространство для совместной работы.
Стартап-инкубатор EPIC на территории кампуса Американского университета Армении помогает студентам, выпускникам и другим предпринимателям AUA продвигать свои предприятия от идеи к успеху. Благодаря своим непревзойденным отношениям с университетами и сети выпускников, насчитывающей более 4 000 человек по всему миру, EPIC служит междисциплинарным центром, где встречаются идеи, люди и возможности.