Arctx.co-ի Հանդիսավոր Բացում
ՆՁԱԿ-ի տնօրեն Հայկ Մարգարյանը և «իԳործ»-ի աշխատակից Գագիկ Հարությունյանը պատիվ են ունեցել ներկա գտնվել Arctx.co նոր գրասենյակի հանդիսավոր բացմանը, որը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 24-ին ։
Arctx-ը ծրագրային լուծումների մշակման նորարարական ընկերություն է, որը մասնագիտանում է համաշխարհային ձեռնարկությունների բարձր տեխնոլոգիական ապրանքների և ծառայությունների մատուցման մեջ: Կորեական տեխնոլոգիական ընկերությունն իր շտաբ-բնակարանը Ավստրալիայից տեղափոխել է Հայաստան ավելի քան 200 հոգանոց նահանգով, որն ընդգրկում է Ինչպես Կորեայի քաղաքացիներին, այնպես էլ Հայաստանի քաղաքացիներին, և նախատեսում է 4 տարվա ընթացքում ընդլայնել հաստիքացուցակը մինչև 3000 աշխատակցի: Վարչության անդամները ներկայացրել են ընկերության ապագա ծրագրերն ու նպատակները՝ վստահեցնելով, որ 2022 թվականը լինելու է աճի և ձեռքբերումների տարի:
Մենք ցանկանում ենք շնորհավորել Arctx-ի ոգեշնչող համայնքին, որը բաղկացած է ավելի քան 200 հավակնոտ մարդկանցից, որոնք ձգտում են ստեղծել իմաստալից, երկարատև և հեղափոխական թվային ապրանքներ, մարդկանց մշտապես իար հետ կապի մեջ պահելու համար:
Մենք ուրախ ենք՝ Կորեայի գործարար ներդրող պրն. Ռայան Կանի և նրա բազմազգ թիմի նվիրվածության համար և ուրախ ենք համագործակցել ընկերության ապագա ծրագրերի շուրջ:

Торжественное открытие Arctx.co
Директор НЦИП Айк Маргарян и сотрудник по “иГорц” Гагик Арутюнян имели честь присутствовать на торжественное открытие нового офиса Arctx.co, которая состоялось 24 декабря.
Arctx - это инновационная компания по разработке программных решений, специализирующаяся на предоставлении высокотехнологичных продуктов и услуг предприятиям по всему миру. Корейская технологическая компания перенесла свою штаб-квартиру из Австралии в Армению со штатом из более чем 200 человек, охватывающим как граждан Кореи, так и граждан Армении, и планирует расширить штат до 3000 сотрудников в течение 4 лет. Члены правления представили планы и цели компании на будущее, заверив, что 2022 год станет годом роста и достижений.
Мы хотели бы поздравить вдохновляющее сообщество ArctX, состоящее из более чем 200 амбициозных людей, стремящихся создавать значимые, долговечные и революционные цифровые продукты, которые связывают людей.
Мы рады самоотверженности корейского инвестора-предпринимателя г-на Райана Кана и его многонациональной команды и рады сотрудничать в будущих проектах компании.